Decorative Poly Mesh Roll 10 - Iridescent
Our 10 decorative Poly Mesh can be twisted, stretched, bent and shaped into any desired shape or use to decorate vases, pillars, archways, banisters, wireforms and much more.
Colors may vary slightly from shipment to shipment
- Made of polypropylene and laser foil paper
- Interlaced with matching laser foil paper
- May be cut into any size
- 10 yards per roll
- Assorted colors available, sold separately
- Polypropylene and laser foil paper
- Interlaced with matching laser foil paper
- 10 yards/ roll
- Vibrant colors
- Assorted colors available, sold separately
- 1 roll
- Colors may vary slightly from shipment to shipment
| Item: | 85-0073BR |
| Size: | 10 X 10YDS |
| Catalog Page: | #012/334 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 16.00" |
| Case Length: | 13.00" |
| Case Volume: | 1.38426 |
| Case Weight: | 7.50000lb |
| Case Width: | 11.50" |