Crystal Chandelier Table Centerpieces
This beautiful crystal candelabra is embellished with hanging crystal garlands making it an elegant piece to any event. Use them alone or display with our LED light base to illuminate your table settings.
Use it to elegantly display your cakes, cookies, pastries and so much more. Made of metal , each pedestal is decorated with hanging acrylic crystals.
Mix and match with our line Crystal Centerpieces to create unique looks for your event.
Some assembly required.
Sold in case lots only.
Please read our Glass Policy when making any glass purchases.
- Crystal
- Includes 4 crystal arms
- Includes 5 taper candle holders
- Faceted clear crystal dangles included
- Some assembly required
- 1 pc/ box
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 74-0037 |
| Size: | 131/4 x 14 |
| Catalog Page: | #012/13 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.50" |
| Case Length: | 24.50" |
| Case Volume: | 3.49494 |
| Case Weight: | 23.00000lb |
| Case Width: | 17.00" |
WARNING
This product contains glass.