Plastic Tube With Aluminum Cap - 40ml
This large favor tube is a crafter's dream. Measuring 5.5 inches long and 1 inch in diameter. These are an excellent option for filling with candy or other items as favors. But, bartenders love them to make shots with. In an era of social distancing, individually packaged items are ideal.
- Durable design
- Reusable
- Hand wash only; not dishwasher or microwave safe
- 40ML CAPACITY
- 12 pcs/ pack
| Item: | 15-0772 |
| Size: | 26mm x 140mm; ID 24mm |
| Catalog Page: | #013/40 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.00" |
| Case Length: | 14.00" |
| Case Volume: | 1.58796 |
| Case Weight: | 10.00000lb |
| Case Width: | 14.00" |