Chicken Wire Topiary Wood Cage 2pcs Set
Unique in it's design and look, this set of 2 wooden cages are so versatile, they can fit into any event. Enhance them by adding your own embellishments, floral and fauna or use them as is.
- Wood and chicken wire
- Antique white wash
- 2 pc set
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 5 ¾ x 11 ½ | L: 8 ½ x 14 ½
- Antique white wash
- Features chicken wire details
- Hinged lids; make them easy to access the inside
- S: 5 ¾ x 11 ½ | L: 8 ½ x 14 ½
- 2 pcs/ set
| Item: | 29-0020 |
| Size: | Large: 81/2 X 141/2
Small: 53/4 X 111/2 |
| Catalog Page: | #010/134 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 2 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.50" |
| Case Length: | 26.00" |
| Case Volume: | 3.92708 |
| Case Weight: | 13.00000lb |
| Case Width: | 18.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.