Celebration Dinnerware Set 24pc/set - ite
This set is everything you need to host a festive party for friends and family. Each set comes with 24 dinner plates (10.5 inches), 24 dessert plates (7.5inches) 24 pieces of cutlery (spoon, fork and knife) and 24 10 oz. cups. With a fest gold trim, this sturdy pack is a steal at its price. Party in style.
| Item: | 15-0776PK |
| Size: | 24pc each (7.5 plate 10.25plate 10oz cup spoon knife fork) |
| Catalog Page: | #013/0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 11.02" |
| Case Length: | 13.78" |
| Case Volume: | 1.03786 |
| Case Weight: | 14.08752lb |
| Case Width: | 11.81" |