Brite Wick Unscented Floating Candles 2 24pcs/box
Create a soft ambiance at your next event with our Floating Candles. Place in a shallow plate of water or fill vases and bowls and light them to create a soft ambiance to any table setting. Ideal for indoor or outdoor use. Approximately 3 - 4 hours of burn time.
- Paraffin and palm wax
- Unscented
- Floats in water
- 2 wide
- Approx. 3-4 hrs. of burn time
- 24 pcs/ box
- CAUTION: Flammable - Do not expose to an open flame
| Item: | 86-0051IV |
| Size: | 2 x 1 |
| Catalog Page: | #013/30 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 9.50" |
| Case Length: | 9.50" |
| Case Volume: | 0.39171 |
| Case Weight: | 6.00000lb |
| Case Width: | 7.50" |