BOAS / MARABU
Complete your look with our chandelle feather boas. Available in a wide range of colors,each boa is over 6 feet long and weighs only 40 grams. Ideal for costumes, embellishment or use as trimming on centerpieces and favors.
- Fuchsia
- Vibrant color
- Weighs 16 grams
- Over 6 ft. long
- 1 pc/ bag
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 75-0912FS |
| Size: | 6 FT 4 40G |
| Catalog Page: | #012/270 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.50" |
| Case Length: | 19.00" |
| Case Volume: | 2.44097 |
| Case Weight: | 12.50000lb |
| Case Width: | 12.00" |