Barrette Form with Auto Clasp - 50mm 1 200pcs/bag
Create your own hair accessories with these French Style Barrettes. Use our line of fabric, ribbons, trims, charms, beads and more to create one-of-a-kind stylish hair accessories.
- Made of metal
- Single stop closure
- Removable tension bar
- 1,200 pieces per bag
- Silver
- 50mm
- Removable tension bar
- Single stop closure
- 1,200 pcs/ bag
- Item may include small parts
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 22-0275 |
| Size: | 50MM |
| Catalog Page: | #010/187 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1200 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 14.00" |
| Case Length: | 28.50" |
| Case Volume: | 4.61806 |
| Case Weight: | 43.00000lb |
| Case Width: | 20.00" |