Balloon Geometric Frame 5ft V
When you are creating a moment, a metal balloon frame is a huge way to do it. These sturdy frames made of metal tubing are easily filled with balloons for a stunning visual. Measuring approximately 60 inches tall (depending on the letter) and approximately 48 inches wide (depending on the letter). They weight approximately 10 lbs. each. It is important to note that these do not disassemble. These also require special shipping and handling.
| Item: | 22-0508GD |
| Size: | 30 X 12 X 5FT |
| Catalog Page: | #013/8 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 3.00" |
| Case Length: | 61.00" |
| Case Volume: | 5.93056 |
| Case Weight: | 17.00000lb |
| Case Width: | 56.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.
WARNING
This product contains glass.