Arras Set For Weddings- Heart Box 3 1/2”
Symbolizing the groom's promise (and ability) to support his family, our arras come in a beautiful gift box. Thirteen coins included in each box.
- Gold plated
- Heart shaped
- Embossed floral motif
- Rounded feet
- Includes 13 coins
- Gift boxed- Ready for events
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 45-0001G |
| Size: | 31/4” X 31/2” X 13/4” |
| Catalog Page: | #012/350 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 12.00" |
| Case Length: | 14.00" |
| Case Volume: | 0.97000 |
| Case Weight: | 15.00000lb |
| Case Width: | 10.00" |
WARNING
This product contains chemicals known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm.