Alligator Hair clips with teeth 45mm 2 000pcs/bag
Create your own hair accessories with these Alligator Hair Clips. Use our line of fabric, ribbons, trims, charms, beads and more to create one-of-a-kind stylish hair accessories.
- Made of metal
- 2,000 pieces per bag
- Silver
- 45mm
- Spring loaded
- Has a flat jaw
- 2,000 pcs/ bag
- Item may include small parts
- CHOKING HAZARD item contains small parts. Not for children under 3 years
| Item: | 22-0278 |
| Size: | 45MM |
| Catalog Page: | #012/176 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 2000 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 18.00" |
| Case Length: | 17.00" |
| Case Volume: | 2.83333 |
| Case Weight: | 60.00000lb |
| Case Width: | 16.00" |