Acrylic Sign Base 6pc/set
The base for our acrylic signs (available in two sizes) is the best way to stablize and hold your custom acrylic signs. Create beautiful signage with your Cricut or other vinyl cutting machine. Measuring 3 thick by 3.25 wide and 3 Deep. Crystal clear acrylic blends in to your decor flawlessly.
| Item: | 15-0760 |
| Size: | 3 x 31/4 |
| Catalog Page: | #013/20 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 5.00" |
| Case Length: | 9.00" |
| Case Volume: | 0.18229 |
| Case Weight: | 5.00000lb |
| Case Width: | 7.00" |