Acrylic Easel Stand - 60
It's easy to find metal and wooden easels, but acrylic is a special find. This beautiful event easel measures 60 inches tall. At 22inches wide, it's plenty big enough for your acrylic signs at weddings, trade shows, and other events. Folds flat for storage.
| Item: | 15-0773 |
| Size: | 22 x 15 x 60 |
| Catalog Page: | #013/11 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 4.00" |
| Case Length: | 66.50" |
| Case Volume: | 0.76968 |
| Case Weight: | 12.00000lb |
| Case Width: | 5.00" |