75% Alcohol Disinfectant Cotton Wipes 100pc/box
We've all got clean hands on our minds. Doctors agree that frequent hand washing slows the spread of all viruses. When you can't get to a sink, our wet wipes, moistened with germ killing, yet gentle sanitizing gel are the answer. Easy to use, just wipe and let air dry.
- individual pack of Cotton Slices
- each slice size 3.5 x 4.0
| Item: | 48-0011 |
| Size: | 31/2 x 4 |
| Catalog Page: | /0 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 10.00" |
| Case Length: | 13.00" |
| Case Volume: | 0.90278 |
| Case Weight: | 11.00000lb |
| Case Width: | 12.00" |