30 PEACOCK FEATHER 12pc/bag
This 30 Ostrich Feather with floral stem can be used in large floral arrangements for home, office or holiday decor. Add cut stems to small boutonnieres, hair accessories, and more.
Each bag has 12 pieces.
- Faux peacock feather
- Vibrant color
- Approx. 30 tall
- Colors may vary slightly from shipment to shipment
- 12 pcs/ bag
| Item: | 75-0470 |
| Size: | 30 |
| Catalog Page: | #012/270 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 12 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 6.00" |
| Case Length: | 35.50" |
| Case Volume: | 2.15712 |
| Case Weight: | 6.00000lb |
| Case Width: | 17.50" |