12 Peacock Feather
This 12 Ostrich Feather with floral stem can be used in large floral arrangements for home, office or holiday decor. Add cut stems to small boutonnieres, hair accessories, and more.
- 12 tall
- Faux peacock feather
- Vibrant color
- Colors may vary slightly from shipment to shipment
- 1 pc/ bag
| Item: | 75-0411 |
| Size: | 12 |
| Catalog Page: | #011/221 |
REVIEWS
Specifications
|
| Battery Required: | No |
| Included Pieces | 1 |
| Assembly Required: | No |
Dimensions
|
| Case Height: | 10.50" |
| Case Length: | 16.50" |
| Case Volume: | 0.85221 |
| Case Weight: | 4.50000lb |
| Case Width: | 8.50" |